Обласне комунальне виробниче підприємство Дніпро-Кіровоград

« Повернутися
Контакти
  • Україна
  • Кропивницький
  • вул. Озерна Балка, 3а
  • тел.: 56-34-18
Розвиток промисловості в основних містах Кіровоградської області в післявоєнні роки і пов'язане з цим зростання населення призвели до різкого збільшення водоспоживання. У той час усі міста області забезпечувалися водою з місцевих підземних джерел. Тільки м. Світловодськ забезпечувався водою з р. Дніпро, для чого там був побудований водозабір біля греблі (на Кременчуцькому ГЕС). Можливості місцевих джерел були обмежені. Проведені в той час гідрогеологічні дослідження показали, що видобування підземних вод, наприклад, для м. Кропивницького по всім водозаборам не може перевищити 40 тис. м3 на добу, для м. Олександрія – 9 тис м3 на добу. Крім того, якість видобутої води практично не відповідала нормам ГОСТу по багатьом показникам. Існувала небезпека потрапляння у воду радіоактивних речовин, так як місто Кропивницький розташоване на родовищі уранових руд.
 
Все це вимагало пошуків нових джерел водопостачання. Найбільш близьким і зручним, з точки зору розташування відносно основних міст, є р. Дніпро а також Кременчуцьке водосховище, розташоване в 120 км від м. Кропивницького за ймовірним шляхом прокладки водогону. Тому Кременчуцьке водосховище було прийнято як основне джерело водопостачання Кіровоградської області, а розроблювана система водозабезпечення була названа районним водопроводом "Дніпро-Кіровоград". На замовлення Кіровоградського облвиконкому проектування першої черги районного водопроводу "Дніпро-Кіровоград" здійснював в 1956-1965 роках Одеський проектний інститут "Укрюжгипрокоммунстрой" (головний інженер проекту - 
Бронський І.А.).
 
Будівництво водопроводу було розпочато в 1966 році, для чого в м. Кропивницький було створено будівельно-монтажне управління СУ-2 "Гідроспецбуд" тресту "Дніпроспецбуд". Перша черга водогону здана в експлуатацію в 1973 році.
 
Служба експлуатації районного водопроводу "Дніпро-Кіровоград" була створена 12 вересня 1972 року. Попередньо вона складалась з 12 провідних спеціалістів, на плечі яких лягло завдання по підготовці споруд до пуску в експлуатацію, підготовку і навчання експлуатаційного персоналу.
Кількість переглядів: 1923
Угода при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстра