Національна опера України

« Повернутися
Контакти
  • Україна
  • Київ
  • вул. Володимирська, 50
  • тел.: (044) 234-03-53
Історія Національної опери України була заснована в 1867 році, коли в Києві, одному з великих адміністративних центрів тодішньої Російської імперії, після довгих клопотань перед урядом відкрили постійно діючу оперну трупу. З'явився перший за столицями - Петербургом і Москвою - музичний театр.
 
Взагалі артистичні традиції в Києві досягали далекій давнині. Про це відомо з билинного циклу, де описуються скоморохи-танцівники і акробати, які виступали при дворі князя Володимира Великого. У XVII -XVIII ст. великою популярністю серед киян користувався аматорський театр студентів Києво-Могилянської академії. Не дивно були в Києві і музичні концерти. У 1805 році (за іншими даними - в 1803-м) там, де починається Хрещатик і знаходиться Український дім, з'явилася будівля, відразу стала епіцентром культурного життя Києва. Це був перший київський міський театр на 470 місць (архітектор Андрій Меленський). Його афіші запрошували переважно на драматичні вистави. Згодом звичними стають також і покази опер у виконанні італійських мандрівних труп, які знайомили киян з творами Моцарта, Керубіні, Россіні, Белліні, Доніцетті. Саме в цьому театрі кияни вперше познайомилися з професійним балетом. Перший міський театр проіснував до 1851 року і був розібраний. У 1856 році на перетині вулиць Володимирської та Кадетському (нині Богдана Хмельницького) за проектом Івана Штрома було побудовано друге приміщення Міського театру, де також поруч з драматичними виставами давали оперні та балетні. Епізодичний показ оперних вистав не задовольняв інтелектуально-естетичних потреб великого міста, тому і було піднято питання про відкриття в Києві оперного театру. Остаточним поштовхом до заснування в Києві постійної музичної трупи став грандіозний успіх двох сезонів італійської опери, яка, власне, і почала постійний і систематичний показ музичних вистав у місті над Дніпром.
 
Останні сезони Національної опери України були дуже вдалими. Постановки, які поповнили репертуар театру, стали значними подіями в культурному житті Києва і України, показали високий виконавський потенціал колективу. На київській сцені в останнє десятиліття відбулися прем'єри опер «Турандот» і «Манон Леско» Дж. Пуччіні, «Макбет», «Бал-маскарад», «Дон Карлос» Дж. Верді, «Норма» В. Белліні, «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Алеко» Рахманінова, «Попелюшка» Дж. Россіні, «Іоланта» П. Чайковського, «Мойсей» М. Скорика, «Ярослав Мудрий» Г. Майбороди, «Бояриня» В. Кирейка, «Наталка Полтавка» М. Лисенко - складних шедеврів оперного мистецтва. Балетна трупа подарувала глядачам прем'єри балетів «Раймонда» О. Глазунова, «Сюїта в білому» Е. Лало, «Весілля Фігаро» В.-А. Моцарта, «Даніела» М. Чембержі, «Майстер і Маргарита» на збірну музику, «Грек Зорба» М. Теодоракіса, «Володар Борисфена» Є. Станковича, «Каприси долі» Н. Паганіні - М. Скорика, «Баядерка» Л . Мінкуса.
Кількість переглядів: 1622
26вер
Консультації на 1 рік, безліміт сімейного лікаря для...
26вер
Діагностика та малоінвазивні технології, рішення...
26вер
Догляд за шкірою: ідеальна в будь-якому віці....
Всі новини
Угода при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстра