Єврейський музично-драматичний театр імені Шолом-Алейхема

« Повернутися
Контакти
  • м. Київ, вул. Ярославів Вал, 7
  • Тел.: (044) 292-37-61

Єврейський музично-драматичний театр ім. Шолом-Алейхема
 

Майже завжди, говорячи про єврейський театр, мається на увазі театр на мові ідиш, хоча давним-давно зникла «та» середи і «ті» люди, для яких ця мова була рідною з дитинства. У перебудовний час єврейська тема, як і багато чого з того, що було раніше забороненим, стала популярною, навіть модною: Шолом-Алейхема почали ставити на російських і українських сценах ... Доля нинішнього єврейського театру імені Шолом-Алейхема розпочалася з «капусника» в травні 1990 року. Уже через пару місяців з'явилася госпрозрахунковий театр-студія. Перший спектакль по Ефраїму Севела «Зупиніть літак, я сльозу!» Отримав першу премію на міжнародному театральному фестивалі в Тарту (Естонія). Наступним став «Триптих для двох» по одноактним п'єсами Семена Злотников. Потім пішли концерти, інші вистави та програми - почалася звичайна театральне життя.

Проте незабаром засновник і нинішній керівник театру - Авігдор Фрейдліc - виїхав на кілька років в Ізраїль. У 1995 році він повернувся в Київ, і фактично створив театр заново. Йому майже все вдалося - все, крім набуття власного приміщення. Як і єврейський народ, театр довгий час є неприкаяним і бродячим - по сценічних майданчиках української столиці.

Але репертуар і популярність театру великі. Серед акторів можна назвати заслужених артистів України Бориса Мазура та Анатолія Макарівського, заслуженого діяча мистецтв Віктора Ванюкевіча. Концертмейстер театру - заслужена артистка Бурятії Лариса Реутова.

Театр також проводить шоу-програми «Єврейські пісні про головне». Вони складаються не тільки з єврейської класики, тобто пісень на ідиш - в них включені і пісні сучасних українських та ізраїльських композиторів. Крім того, програми показують різні грані єврейської пісенної культури - як сефардской, так і ашкеназской, не забуваючи і про твори сучасників.

Серед відомих робіт театру, пов'язаних з прізвищем Шолом-Алейхема - музичний фарс «Царство небесне» на основі творів класика, "Шоша" Ісаака Башевіса-Зінгера.

Кількість переглядів: 3161
26вер
Консультації на 1 рік, безліміт сімейного лікаря для...
26вер
Діагностика та малоінвазивні технології, рішення...
26вер
Догляд за шкірою: ідеальна в будь-якому віці....
Всі новини
Угода при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстра