Музей О.С. Пушкіна

« Повернутися
Контакти
  • м. Київ, вул. Кудрявська, 9
  • Тел.: (044) 272-42-06

Музей О.С. Пушкіна
 

Відкриття музею Олександра Сергійовича Пушкіна в Києві відбулося в травні 1990 року. Ця подія була приурочена до святкувань з нагоди 200-річчя від дня народження поета. Велика експозиція збиралася по крупицях, в її основу лягла приватна колекція киянина Якова Бердичевського, який протягом всього свого життя збирав матеріали, що стосуються життя і творчості Олександра Сергійовича Пушкіна. У 1987 році Яків Бердичівський, збираючись їхати до Німеччини, передав свою колекцію в дар місту, поставивши при цьому умову, - створити в Києві музей Олександра Пушкіна.
 

Влада довго не виділяла землю і тільки після того, як музей Пушкіна в 1999 році об'єднався з Музеєм історії Києва, міська рада передала у власність музею невеликий особняк на вул. Кудрявській, який був побудований в 1880-х роках. Хоча в тому особняку Пушкіна не був ні разу, музей все-таки облаштували в цьому приміщенні. Особняк був у жалюгідному стані, але його довелося практично заново відбудувати. Серед так званих Пушкінських місць в Києві слід назвати будинок сім'ї Раєвських на вул. Грушевського, і готель "Зелена" на Печерську, яка вже не існує. Нинішня будівля музею прославилося тим, що в ньому пройшло дитинство Михайла Булгакова, тому співробітники часто говорять, що завдяки Булгакову в Києві з'явився музей Пушкіна.
 

Основну частину колекції музею складають експонати першої половини 19 століття - періоду, який нарекли "пушкінським". У числі найбільш цінних експонатів - книги з авторськими підписами друзів і сучасників Пушкіна, політичні роботи відомих державних діячів того часу. Гордістю музею є прижиттєві видання творів поета, зокрема окремі розділи роману "Євгеній Онєгін". Слід зазначити, що цей роман видавався частинами (їх називали "зошити") протягом семи років, поки в березні 1833 року не побачив світ повний текст твору (це видання також займає своє почесне місце в експозиції). Є в музеї Олександра Пушкіна перші видання "Руслана і Людмили", "Південних поем", "Бахчисарайського фонтану", "Кавказького бранця".
 

Привертає увагу відвідувачів статуетка поета, виконана скульптором Олександром Теребеневим в 1837 році. Матеріал, з якого зроблена статуетка, - це суміш подрібнених мінералів, яка називається "бісквіт". Статуетку придбали за 300 доларів у дружини невідомого скульптора, гроші збирали всім музеєм. Цікавим експонатом є видання журналу "Современник", над яким працював Пушкін. На журналі навіть є цензорські дозвіл Крилова. "Діамантом" колекції можна назвати книгу Наполеона, подаровану великому полководцеві його хірургом Сабатьє. Коли французи, будучи в Києві з екскурсією, відвідували музей Пушкіна, і побачили цей раритет, то директору музею було довелося довго відмовлятися від пропозицій продати цю книгу.

Кількість переглядів: 5015
26вер
Консультації на 1 рік, безліміт сімейного лікаря для...
26вер
Діагностика та малоінвазивні технології, рішення...
26вер
Догляд за шкірою: ідеальна в будь-якому віці....
Всі новини
Угода при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстра