Державний музей Т. Г. Шевченка

« Повернутися
Контакти
  • м. Київ, вул. бульвар Тараса Шевченко, 12
  • Приймальня: (044) 234-25-28
  • Відділ замовлень екскурсій: (044) 234-25-56

Національний музей Тараса Шевченка
 

Національний музей Тараса Шевченка зберігає, вивчає та пропагує поетичну та мистецьку спадщину Генія українського народу. Для відвідувачів музей відкрився 24 квітня 1949 року. За роки свого існування музей став однією з найвизначніших духовних скарбниць України. Сьогодні колекція нараховує понад вісімдесят тисяч експонатів, з них понад півтори тисячі одиниць представлено в експозиції, присвяченій життю та творчості Т.Г.Шевченка.
 

Кожен, хто завітає до музею, побачить прижиттєві видання «Кобзаря», картини, малюнки та офорти, особисті речі Тараса Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії, картини українських та російських художників ХІХ–ХХ століть, старовинні меблі.Музей розташований в історичному центрі Києва, у будинку, що належав родині відомих українських промисловців та меценатів Терещенків і є пам’яткою архітектури, якій повернуто первісний вигляд після наукової реставрації 1985 – 1989 рр.
 

Національний музей Тараса Шевченка є однією з найвизначніших духовних скарбниць України. Як ніхто інший в українській історії, Шевченко висловив глибинні почуття й потреби свого народу.

У другій половині ХІХ – на початку ХХ століть літературна й мистецька спадщина Т.Г.Шевченка зберігалася в приватних збірках С.Боткіна, А.Прахова, Л.Жемчужникова, М.Костомарова, братів Лазаревських, А.Козачковського, В.Коховського, М.Микешина, Д.Мордовця та ін. Найбільше зібрання належало В.В.Тарновському (молодшому), якому друзі поета дарували все, що було пов’язано з Шевченком. 1897 р. В.Тарновський подарував Чернігівському губернському земству свою колекцію, яка стала основою музею Української старовини в Чернігові, відкритого 1902 року (згодом – Чернігівський історичний музей). 1933 р. на базі Всеукраїнського літературного музею в Харкові створено Галерею картин Т.Г.Шевченка, експозиція якої постійно поповнювалася новими знахідками і надходженнями з інших музеїв. На основі Республіканської ювілейної виставки 1939 р., присвяченої 125-літтю від дня народження поета, в Києві, в Маріїнському палаці, у квітні 1941р. було відкрито Центральний державний музей Т.Г. Шевченка . З початком Другої світової війни основні фонди музею було евакуйовано до Новосибірська, а 1943 року Уряд УРСР прийняв рішення про об’єднання музейних колекцій Галереї картин Шевченка у Харкові та Центрального музею Т.Г.Шевченка. У 1948 році, згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР і ЦК КП(б)У від 22 червня за № 1146, музеєві надано приміщення на бульварі Тараса Шевченка, 12. Для відвідувачів музей відкрився 24 квітня 1949 року. 31 березня 2001 року Державний музей Тараса Шевченка отримав статус Національного. 2007 року музей нагороджений спеціальною відзнакою Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» в рамках Всеукраїнської програми «Музейна подія року в номінації «Повернення року».

Кількість переглядів: 5501
26вер
Консультації на 1 рік, безліміт сімейного лікаря для...
26вер
Діагностика та малоінвазивні технології, рішення...
26вер
Догляд за шкірою: ідеальна в будь-якому віці....
Всі новини
Угода при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстра