Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

« Повернутися
Контакти
  • м. Київ, вул. Мазепи 21, корп. 24
  • Тел.: (044) 280-51-31
  • Тел.: (044) 280-16-22
  • Тел.: (044) 280-51-31
  • Відділ екскурсій: (044) 280-18-34
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України


Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України - єдиний музей такого роду в країні. У музейних колекціях зібрані унікальні експонати, що мають відношення до історії театру, музики і кіно. Створення колекції почалася в 1923 році, і стало основою для початку фундаментального вивчення і документування історії культури України.


У музеї регулярно проводяться конференції, наукові зібрання, презентації та зустрічі, а також лекції з історії українського театрального і кінематографічного мистецтва.

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України був заснований у 1923 році художньої групою "Березіль", очолюваний відомим на Україну театральним діячем Лесем Курбасом. Спершу це був невеликий музей при театрі. Спеціальна музейна комісія, що складається з відомих акторів та театральних діячів того часу, була зобов'язана займатися створенням експозиції музею і сприяти її поповненню.


З першого дня свого заснування експозиція музею повинна була давати уявлення про театральне життя всієї Україні. Члени комісії збирали всі предмети, які мали відношення до драматичного мистецтва України.

У 1923 році мистецьке об'єднання "Березіль" організувало першу виставку, на якій була представлена ​​перша частина зібраної колекції: начерки театральних костюмів, цікаві фотографії та постери. Два роки по тому від імені Київської адміністрації музей отримав своє перше приміщення під експозицію - три кімнати у фойє колишнього театру Леніна. Почали проводитися перші екскурсії.


У 1926 році "Березіль" як кращий театр Україні переїхав до Харкова (столицю Радянської України того часу), а зібрані колекції були передані відділенню історії та філології Всеукраїнської Академії Наук. Музей театрального мистецтва Україну, організований там, став незалежною установою.

Колекції нового музею були представлені публіці в жовтні 1927 року. Експозиція давала чітке уявлення про український театр, його історію та розвиток. Перший час проводилися спроби простежити розвиток сценічного мистецтва через систему виставкових образів. Перша експозиція зайняла три зали. У першому з них був представлений період існування українського дореволюційного театру. Експозиція була розділена на чотири частини: шкільний театр, аматорський театр, національний театр, загальний і революційний театр. В експозиції були представлені програмки, постери і фото документи.

Багата колекція музею також надавала можливості для організації тематичних виїзних виставок та заходів. Було організовано декілька виставок, які включають такі як "Шляхи Українського театру", "Історія театру Березіль", Український ляльковий театр, Український театр і п'ятирічка. Виставки були показані в різних містах СРСР, а також у Парижі, Празі, Варшаві та Ризі.

У той же самий час була організована бібліотека театрального музею, а сам музей отримав статус Державного музею театрального мистецтва Української Радянської соціалістичної республіки.

Кількість переглядів: 6043
26вер
Консультації на 1 рік, безліміт сімейного лікаря для...
26вер
Діагностика та малоінвазивні технології, рішення...
26вер
Догляд за шкірою: ідеальна в будь-якому віці....
Всі новини
Угода при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстрації, угоду користувача при реєстра